VR, AR, MR Design

Lukáš Chadraba,
Innovation, Product designer

Virtuální realita, rozšířená realita, 3D, Metaverse a další se stávají součástí našich životů nejen v oblasti her a filmů, ale i praktických firemních využití. Existuje řada smyslupných příležitostí k využití, od zábavy a nakupování přes vzdělávání a trénink dovedností.

Lukáš Chadraba, Innovation, Product designer

Co je VR, AR, MR a XR


VR Virtual reality glasses device icon

VR - Virtual Reality

Virtuální realita je technologie, díky které se uživatel může ocitnout v simulovaném 3D prostředí, se kterým může interagovat. K zobrazení virtuální reality je třeba VR brýlí.

Vírtuální realita může přenést uživatele do simulovaného 3D prostředí, se kterým může interagovat. Abyste virtuální realitu mohli využívat, neobejdete se bez VR brýlí.

AR Augmented reality cube icon

AR - Augmented Reality

Rozšířená realita je technologie, díky které můžete dosadit digitální 3D objekt do reálného světa. K AR vám většinou stačí telefon či tablet. Brzy se ho ale dočkáme i v dioptrických a slunečních brýlích pro běžné nošení.

Rozšířená realita nám pomáhá dosadit digitální 3D objekty do reálného světa. Obvykle vám k tomu stačí telefon či tablet. Tato technologie se ale stále vyvíjí a posouvá, takže se jí brzy dočkáme v dioptrických nebo slunečních brýlích pro běžné nošení.

MR Mixed reality glasses device icon

MR - Mixed Reality

Mixovaná realita je povýšení Augmented Reality do stavu, kdy virtuální předměty, na které koukáte, jsou schopné reagovat na prostředí, ve kterém jste, nebo na vaše podněty – na pohyb, mluvení, přímý „dotek“,atp.

Mixovaná realita je povýšení rozšířené reality do stavu, kdy jsou virtuální předměty schopné reagovat na prostředí, ve kterém se nacházíte, nebo na vaše chování (pohyb, řeč, dotek, atp.).

XR Extended reality glasses device icon

XR - eXtended Reality

Prodloužená realita je mixem všech předchozí realit a umožňuje vám v zorném poli zobrazovat obsah, aplikace, notifikace, atd. přidávající vám možnosti a informace rozšiřující okolní reálný svět.

Prodloužená realita je mixem všech předchozí realit a umožňuje vám v zorném poli zobrazovat obsah, aplikace, notifikace, atd. rozšiřující okolní reálný svět.

S čím vám umíme pomoci

Co vše vám to může přinést?

Využití trendu dřív než ostatní

Virtuální realita je nastupují trend. Buďte mezi prvními, kdo ji vyzkouší.

Usnadnění nakupování zákazníkům

Pomozte zákazníkům se rozhodovat snaději při výběru produktu nebo služby.

Zefektivnění zaměstnanců a procesů

Zjednodušte život zaměstnancům. Pomocí AR/XR jim nabídněte postupy a vedení nebo službu virtuálního průvodce během práce.

Perfektní a levnější školení pro personál / klienty

Školte virtuálně a zlepšete reakce na krizové situace či obchodní nebo servisní schopnosti personálu.

Pochopení pro novou generaci

Virtuální reality budou nativní součástí zábavy, nakupování a trávení volného času nastupující generace.

Pro koho je služba určena

Pro e-shopy

Nabídněte zákazníkům možnost vyzkoušet si produkt na sobě, podívat se, jak by vypadal, nebo si ho detailně nakonfigurovat.

Pro podniky a služby

Umožněte svým zaměstnancům mít důležité informace pro jejich práci v zorném poli (videonávody, manuály,…) nebo s nimi simulujte reálné situace, které mohou v zaměstnání nastat, a naučte tak své zaměstnance tyto situace efektivněji řešit.

Pro marketing a reklamu

Vytvářejte virtuální soutěže či hry, miniaplikace, rozšířený obsah, sběratelské věrnostní programy s využítím AR.

Pro obchody a řetězce

Nabídněte informace ke zboží, rozšířený obsah, navigaci po obchodě, informace o dostupnosti velikostí či dokonce možnost vyzkoušet si věc virtuálně sám na sobě.

Pro architekty, developery či studia

Nechte zákazníky projít si lokalitu, byt nebo zobrazit nový nábytek přímo u nich v obýváku. Stejně tak si mohou spolu s vaším odborníkem na dálku navrhnout cokoliv na míru.

Pro vydavatele

Propojte vaše knihy, časopisy, deskové hry, atd. s rozšířeným obsahem vtahujícím do příběhu.

Pro organizátory eventů, koncertů a festivalů

Nabídněte návštěvníkům akce větší zážitek – tématické filtry, animace, hry, atp. Nebo uspořádejte akci ve virtuálním světě.

Pro muzea a výstavy

Rozšiřte svoji výstavu a muzeum o virtuální obsah a předměty. Můžete to využít nejen ve vašich prostorech ale i kdekoliv jinde.

Pro města

Zahrňte rozšířenou realitu do navigace nebo poznávání vašeho města.

Poslední reference

UX VR

Pojďme spolu vymyslet jak tyto technologie zapojit do vašeho byznysu

Lukáš Chadraba

Vývoj VR, AR, MR, XR

Vše, co s vámi vymyslíme a vyrobíme, umíme vyvinout i vlastními silami nebo prostřednictvím našich externích odborníků.

Více o vývoji