Nechte uživatele pohodlně šířit váš obsah

Určitě si pamatujete dobu, kdy se provozovatelé webů předháněli v tom, aby ke svým produktům a článkům umístili co nejvíce sdílecích tlačítek na sociální sítě a další komunikační a ukládací služby (např. Evernote, Pocket, …). Tento fenomén pozvolna vykrystalizoval do reálného zvažování, jaká tlačítka dávají vašim uživatelům opravdu smysl. Co když je tu ale cesta, jak sdílení a ukládání odkazů a obsahu na sociální sítě a služby typu Evernote apod. uživateli ještě zjednodušit a tím i potencionálně zvýšit dosah vašeho obsahu.

Jedno tlačítko “Sdílet”, které zvládne vše

Web Share API přináší možnost umístit na web pouze jedno tlačítko “Sdílet ” v designu vašeho webu a o zbytek se postará daný prohlížeč nebo operační systém, kterou uživatel používá. Ta jako cíl sdílení nabídne pro uživatele relevantní aplikace a služby, které návštěvník používá. V lepším případě je mu platforma dokonce schopna řadit tyto aplikace dle kontextu dané situace či četnosti uživatelova použití. Tento nativní způsob sdílení známe z mobilních telefonů. Nicméně stejný způsob bude dostupný také na počítači. Podpora v prohlížečích je zatím pouze u Google Chrome pro Android. Rozvoj na dalších platformách je ale přislíben.

Kam dál?

Podobné články

14.12.2016

Iterakční design

Před pár týdny jsme psali o tom, Co je vlastně ono UX. Jedním z podoborů UX je interakční design. Existují ovšem i…
číst více
18.10.2019

Od hamburger menu k navigační liště

Tři vodorovné čárky v levém horním rohu obrazovky telefonu. Prokletí uživatelů i designérů. Jedni v něm na…
číst více
11.10.2016

Co je to UX

Nedílnou součástí návrhového procesu tvorby webů a aplikací se stalo UX. Stále se setkáváme s t…
číst více

O autorovi

Lukáš Chadraba

Lukáš Chadraba

UX designer

Lukáš je seniorní UX designer. Pracoval na projektech pro klienty jako Komerční banka, Česká spořitelna, Ulož.to a další. Lukáš je velmi silný inovátor a jeho nadšení pro obor posouvá naše zákaznická řešení kupředu.

Naše služby