Teamleasing

Máme tým UX specialistů, kteří vám mohou pomoci s produktem a to v rozsahu, který budete zrovna na projektu potřebovat.

V týmu máme specialisty od produktového, interakčního a vizuálního designu, výzkumu a copywritingu až po analytiky tvořící zadání pro vývojáře.

Mám zájem

Pro koho služba je a jak pomůže

Teamleasing je určený jak pro menší týmy, tak pro velké společnosti. Je navržený tak, aby na vašem produktu naplnil vaše potřeby z pohledu UX designu a abyste na to měli při ruce vždy ty správné odborníky.

UX oblast je velmi široká a je náročné ji vyřešit zapojením jednoho člověka. Pokud jich naopak naberete více, může být složité je řídit, rozvíjet a vytěžovat jejich kapacity efektivně.

Prostřednictvím teamleasingu si nastavíte tolik hodin, kolik potřebujete pro váš produkt, a vždy dostanete specialistu na dané odvětví, ať už jde o produktový design, tvorbu wireframů, uživatelské testování či grafiku.

Jaký je rozdíl mezi vlastním UX designerem a teamleasingem?

Interní UX designer

Přijímání UX designera do vlastního týmu může mít různé komplikace:

 • Novým zaměstnancům je potřeba poskytnout zázemí, hardware a software.
 • Know-how je přinášeno jen zevnitř firmy.
 • Uchazeč pro volnou pozici může o svých znalostech lhát či se vydávat za tzv. superhrdinu napříč obory. Pro zvolení správného odborníka je zapotřebí mít znalosti a přehled o jeho zaměření.
 • Pro tým potřebujete najít leadera, který bude práci celého týmu posouvat správným směrem.
 • Musíte řešit nábor nových zaměstnanců a jejich zaškolení, dovolené nebo administrativu v HR.
 • Vzdělávání zaměstnanců a zvyšování jejich kompetencí zabere hodně času a váš projekt stojí.
 • Pro pokrytí znalostí z více oborů je potřeba najmout více odborníků. Oborový jednotlivci v týmu se často nemají s kým poradit.
 • Každého najatého odborníka je nutné vytěžovat prací podle nasmlouvané kapacity (fulltime, part-time).

Teamleasing

Výhody, které přináší UX teamleasing do vašeho týmu či společnosti:

 • Náš tým má zajištěné potřebné zázemí, hardware a software, vy se tedy nemusíte o nic starat.
 • Přinášíme know-how z mnoha projektů.
 • Naši odborníci mají znalosti napříč obory, každý se zaměřuje na něco jiného, můžete si vybrat, koho potřebujete. Máte jistotu, že dodaný výsledek bude skutečně v kvalitě, kterou požadujete.
 • Poskytneme vám leadera, který bude dohlížet na projekt i lidi, kteří na něm budou pracovat.
 • Odpadá vám starost s náborem a zaškolením zaměstnanců, HR řešíme my.
 • Vzdělávání našich kolegů řešíme průběžně. Čas vyhrazený na váš projekt věnují pouze jemu.
 • Získáte rychlý přístup k celému týmu odborníků či k jednotlivcům specializujícím se na konkrétní oblast.
 • Čas našeho týmu můžete využívat flexibilně. Sami si řeknete, kdy a na kolik hodin nás budete potřebovat.

Varianty teamleasingu

Se službou teamleasing dostanete k dispozici kompletní tým odborníků či jednotlivce zastávající určité role. Jejich využití a potřebný čas si můžete určit a upravovat podle vašich potřeb. Vše je jednoduše počítáno podle počtu hodin, v nichž využíváte naše odborníky. Se správným nastavením a odhadem vám rádi poradíme.

40 hodin

60 000 Kč

Pro vývojový tým složen z 1–2 vývojářů nebo pokud pracujete na míň náročným projektu.

 • UX lead
 • Výzkumník
 • Interakční designer
 • Copywriter
 • UI designer
 • Product designer
 • Business analytik

 

Mám zájem

80 hodin

110 000 Kč

Pro vývojový tým složen z 2–4 vývojáři nebo pokud je váš projekt časově a obsahově náročnější.

 • UX lead
 • Výzkumník
 • Interakční designer
 • Copywriter
 • UI designer
 • Product designer
 • Business analytik

 

Mám zájem

120 hodin

160 000 Kč

Pro vývojový tým složen z 4–6 vývojářů nebo pokud váš projekt potřebuje hodně času.

 • UX lead
 • Výzkumník
 • Interakční designer
 • Copywriter
 • UI designer
 • Product designer
 • Business analytik
Mám zájem

Individuální

cena dle dohody

Pokud váš tým tvoří více než 6 vývojářů a máte zájem o pomoc s rozsáhlejším a časově náročným projektem, cenu vám stanovíme individuálně.

Ozvěte se nám a společně projekt naplánujeme.

Mám zájem

Ceny jsou uvedeny bez DPH. Varianty slouží pouze pro ilustraci, jejich složení lze upravit přesně podle vašich potřeb.

Proč spolupracovat na projektech právě s námi

Specializujeme se na UX a Product Discovery. Pomůžeme vám zjistit, co byste měli vytvářet, aby byli vaši zákazníci spokojení a abyste zároveň co možná nejlépe naplňovali vaše firemní a produktové cíle bez zbytečných investic do vývoje.

Pomůžeme vám od zjištění, co byste měli dělat, až po zadání pro vývoj.

Co o nás
říkají klienti
a kolegové

Umíme vytvářet produkty od základu

Product Discovery


Design produktu by neměl probíhat tím způsobem, že se jde za prvním možným řešením, které se navrhne, vyrobí se pro něj grafika, jde do vývoje a pak přímo k zákazníkům. Může to totiž dopadnout tak, že toto první řešení vaši zákazníci odmítnou a produkt nebude úspěšný v takové míře, v jaké byste potřebovali.

Product discovery je proces, který se snaží předcházet podobným situacím tím, že se soustředí na pochopení problému místo vymýšlení řešení. Hlavní prioritou je pochopení myšlení vašich zákazníků, jejich obav, přání a potřeb. Při následném vymýšlení řešení se neomezuje na jedno z toho, ale bere do úvahy hned několik aspektů. Zde do procesu vstupuje i technická náročnost řešení a jeho přínosnost pro vaši firmu. Proces product discovery tak zajistí to, že váš produkt uživatelé skutečně ocení.

Průvodce teamleasingem

Zajímá vás, jak teamleasing s námi probíhá, jaké jsou výstupy jednotlivých součástí UX, nebo se jednoduše chcete dozvědět více o tvorbě produktu podle nás?

Teamleasing je služba, při které si na dohodnutou dobu pronajmete tým odborníků. Při spolupráci přitom komunikujete jen s jednou osobou od nás, která celý projekt zastřešuje a zaděluje specifické úkoly ostatním kolegům.

V našem týmu poskytujeme odborníky na UX leadership, výzkum, copywriting a interakční, UI a product design. S projektem vám tedy pomůžeme od A do Z. Při první schůzce si specifikujeme, jaký je váš cíl, jakou časovou i obsahovou náročnost na projekt odhadujete a řekneme si, jaké specialisty vám můžou nejlépe pomoct.

Teamleasing je u nás hodně flexibilní. Pokud se skutečně dostanete do situace, kdy zjistíte, že potřebujete upravit váš balíček, pomůžeme vám. Můžeme se dohodnout na snížení celkové kapacity nebo dát větší důraz na některé konkrétní role lidí z týmu a jiné naopak mírně upozadit.

V týmu nabízíme široké spektrum odborníků na různé oblasti. Patří zde:

a) UX lead – řídí celý tým, má dohled nad prací jeho kolegů konzultuje výstupy se zákazníkem.

b) Product designer – má na starosti kompletní návrh produktu, pomáhá nastavit cíle, business i cestu, kudy by měl produkt jít.

c) Výzkumník – řeší kvantitativní i kvalitativní výzkumné metody a pomáhá tak přicházet na nové příležitosti i ověřovat současné hypotézy.

d) Interakční designer – stará se o návrh digitální podoby produktu. Řeší informační architekturu, rozložení prvků a funkcionality ve webových stránkách, mobilních či desktopových aplikacích nebo eshopech.

e) Copywriter – má na starosti všechny texty napříč produktem, jejich jednotnost a soulad s cílem klienta. 

f) UI designer – řeší vizuální podobu produktu tak, aby vyzníval přívětivě a podporoval naplňování potřeb uživatele.

g) Analytik – řeší data uživatelů z Google Analytics či Smartlooku.

h) Business analytik – vytváří zadání, díky čemuž se specifikuje jak má být daná věc naprogramovaná tak, aby splňovala požadavky na business.

UX jako takový je více než jeden člověk. UX výzkumník řeší, co uživatelé chtějí. Analytik zjišťuje, jak se chovají. Interakční designer má na starosti navrhnout produkt tak, aby ho uživatelé správně pochopili. Copywriter pak řeší obsah produktu. UI designer má na starosti to, jak produkt vizuálně působí.

Teamleasing vám pomůže zastoupit všechny tyto role bez nutnosti zaměstnávat na plný úvazek vlastní tým. Nebudete tak muset řešit náklady spojené s HR, vybavením či vzděláváním. Také máte jistotu, že produkt skutečně projde všemi fázemi odborně a žádná z nich nebude zanedbána, protože vám aktuálně chybí specialista.

Teamleasing je vhodný pro všechny organizace a nezáleží přitom na vaší velikosti, časové náročnosti projektu či tomu, jaké role potřebujete v týmu vyplnit. Dokážeme naskočit do rozjetého vlaku ale i začít pracovat na produktu, který je ještě v začátcích a pomoct vám tak s product discovery.

Kdo bude na UX teamleasingu pracovat

Michal Voják CEO, Product designer

Zavádím Product Discovery do firem a vedu startup s názvem userUP, který má za cíl pomoc firmám s Product discovery.

Vlastimír Havlíček Head of designers, Product designer

Pracuji v našem UX týmu zejména na návrzích aplikací. Mám mnohaleté zkušenosti v UX a moje hlavní přednosti jsou empatie, analytické myšlení a promyšlený výstup.

Lukáš Chadraba Innovation, Product designer

Jsem inovační a produktový designer. Zaměřující se na návrhy produktů, služeb a procesů. Dále na Design systémy a škálovatelný design ve firmách. V Designdevu hledám nové technologie a jejich využití u našich klientů.

Tomáš Ivanič Product designer

Mojí doménou jsou principy webů a aplikací našich klientů. Jsem UX designér. Své návrhy vždy opírám o analýzu prostředí, uživatelů a dat. Potrpím si na kvalitu a smysluplnost výstupů včetně projektové dokumentace.

Dominik Slavík Product designer

Jsem UX designer, primárně pracuji na projektech pro klienty v bankovním sektoru. Jsem analytický typ člověka, nastavuji hypotézy, hledám oporu v datech, výzkumech, myslím na uživatele.

Máte zájem o teamleasing?

Napište nám nezávaznou poptávku

Ochrana proti spamu, napište číslo ctyřicet dva.
Tato položka je povinná. E-mail není zadán ve správném formátu.
Tato položka je povinná. Zadání neodpovídá formátu telefonního čísla (např. +420 123 456 789)
×

S čím vám ještě pomůžeme

Návrh aplikací ve VR a AR / MR

Immersive tech přináší nekonečné možnosti v oblasti her, zábavy a konzumace obsahu. Navrhneme, vymodelujeme, zanimujeme a vyvineme pro vás téměř cokoli.

To mě zajímá

Konzultace využití virtuální reality a Metaverse

Pomůžeme vám navrhnout, jak váš produkt nebo službu dostat do virtuální reality a Metaverse.

To mě zajímá

Kreativa, design a produkce 3D

Potřebujete 3D modeláře a animátory? Nabízíme naše kreativní schopnosti a kapacity pro váš projekt.

To mě zajímá

UX audit stávajícího řešení

Zjistěte, na jaké UX chyby vaši návštěvníci narážejí, a kvůli kterým chybám odcházejí.

To mě zajímá

Uživatelský výzkum

Zjistěte, jací jsou doopravdy uživatelé vašeho webu, e‑shopu, mobilní aplikace nebo produktu.

To mě zajímá

Uživatelské testování

Zjistěte, jaké problémy mají uživatelé na vašem webu, e‑shopu, v mobilní aplikaci nebo s vaším produktem.

To mě zajímá

UX Teamleasing

Získejte kompletní UX pro váš projekt. Máme tým sehraných specialistů v oblasti UX a Product Discovery dostupný kdykoli potřebujete.

To mě zajímá

Vizuální design

Pomůžeme vám navrhnout to, jak má váš produkt vypadat a jaké emoce má vyvolávat.

To mě zajímá

Návrh uživatelského rozhraní

Pomůžeme vám navrhnout webovou či mobilní aplikaci, eshop nebo web.

To mě zajímá

Zvyšování konverzního poměru (CRO)

Zjistěte, jak zvýšit konverze ve vašem produktu.

To mě zajímá

Co jsme napsali o teamleasingu

Článek
18. 4. 2024 UX

Jak důležitý je uživatelský výzkum při tvorbě…

Existuje spousta názorů na to, jak je výzkum důležitý při vytváření produktů. Někteří tvrdí, že inovátoři nepotřebují znát potřeby uživatelů, protože inovátoři…
číst více
Přednáška
15. 6. 2023 UX

Přednáška na UX Monday: Hiring UX designerů

Podívejte se s námi, jak probíhalo pravidelné setkání UX Monday, kterého se účastnil i Michal Voják.
číst více
Článek
19. 4. 2023 UX

Designové tokeny

Designové tokeny (anglicky Design tokens) jsou jedním z klíčových prvků Design systému, který slouží ke správě vizuálních aspektů digitálních rozhraní mimo…
číst více