eRouška

Jsme součástí týmu eRoušky

Aplikace eRouška pomáhá v boji proti onemocnění COVID-19. Jakmile si ji nainstalujete, hledá ostatní osoby ve vašem okolí s nainstalovanou aplikací. Při setkání s jinou eRouškou si zapamatuje, na jak dlouho a v jaké vzdálenosti jste se setkali. Pokud se u jednoho z uživatelů potvrdí onemocnění COVID-19, má možnost upozornit ostatní, kteří se s ním setkali.

Počet aktivovaných eRoušek k 2. 12. 2020

1 428 030
Ještě nemáte eRoušku? Nainstalujete si ji!

Na čem konkrétně pracujeme?

Naši UX designeři jsou součástí projektu od března 2020. Snažíme se, aby výsledné fungování aplikace bylo v maximální možné míře přívětivé pro uživatele napříč celou populací České republiky. Vytváříme uživatelské prostředí s důrazem na použitelnost. Často také kličkujeme mezi různými technologickými omezeními.

Designujeme pro Android a iOS

Design aplikace vychází z nativních komponent jednotlivých platforem. Aplikace pro Android je založená na komponentách Material designu a iOS na Human Interface Guidelines. Použití nativních komponent nám usnadnilo vytváření návrhu uživatelského prostředí a zjednodušilo vývoj.

iOS aplikace
Android aplikace

Testujeme s uživateli

Aplikaci testujeme s uživateli, aby ji dokázal používat opravdu každý. Testovali jsme s mladými lidmi, ale i se staršími okolo 75 let, kteří patří do nejohroženější skupiny. Chtěli jsme vědět, zda dokáží aplikaci také používat. Testování opakujeme a finální změny se průběžně dostávají mezi všechny uživatele.

Pomáháme

Pomáhali jsme i s vytvářením grafických materiálů pro propagaci eRoušky mezi doktory a veřejností.

Kdo na aplikaci pracuje

Za eRouškou stál na začátku tým dobrovolníků. Parta skvělých lidí, kteří pracovali v rámci komunitní aktivity COVID19CZ. Dva naši skvělí kolegové byli její součástí.

Aplikaci od verze 2.0 vyvíjí Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Národní agenturou pro komunikační a informační technologie (NAKIT), pro kterou již jako Designdev dodáváme naše služby. Spolupracujeme i s dalšími subjekty, za kterými z většiny stojí původní autoři.

Pojďme společně dělat internet lepší.