eRouška

Jsme součástí týmu eRoušky

Aplikace eRouška pomáhá v boji proti onemocnění COVID-19. Jakmile si ji nainstalujete, bude hledat ostatní eRoušky ve vašem okolí. Při setkání s jinou eRouškou si zapamatuje, na jak dlouho se setkali a v jaké vzdálenosti. Pokud se u jednoho z uživatelů potvrdí onemocnění COVID-19, má možnost upozornit ostatní, kteří se s nimi setkali.

Počet aktivovaných eRoušek k 2. 12. 2020

1 428 030
Ještě nemáte eRoušku? Nainstalujete si ji!

Na čem konkrétně pracujeme?

Naši UX designeři jsou součástí projektu od března 2020 a snažíme se, aby výsledné fungování aplikace bylo v maximální možné míře přívětivé pro uživatele napříč celou populací České republiky. Vytváříme uživatelské prostředí s důrazem na použitelnost a často kličkujeme mezi různými technologickými omezeními.

Designujeme pro Android a iOS

Design aplikace vychází z nativních komponent jednotlivých platforem. Aplikace pro Android je založená na komponentách Material designu a iOS na Human Interface Guidelines. Použití nativních komponent nám usnadnilo vytváření návrhu uživatelského prostředí a vývojářům zjednodušilo vývoj.

iOS aplikace
Android aplikace

Testujeme s uživateli

Aplikaci testujeme s uživateli, aby jí dokázal používat opravdu každý. Testovali jsme jak s mladými lidmi, tak i se staršími okolo 75 let, kteří patří do nejohroženější skupiny a chtěli jsme vědět, zda aplikaci dokážou také používat. Výsledky testování postupně zapracováváme do designu aplikace, testování opakujeme a finální změny se průběžně dostávají mezi všechny uživatele.

Pomáháme

Pomáhali jsme i s vytvářením grafických materiálů pro propagaci eRoušky mezi doktory a veřejností.

Kdo na aplikaci pracuje

Za eRouškou stál na začátku tým dobrovolníků, parta skvělých lidí, kteří pracovali v rámci komunitní aktivity COVID19CZ. Dva naši skvělí kolegové byli součásti.

Aplikaci od verze 2.0 vyvíjí Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Národní agenturou pro komunikační a informační technologie (NAKIT), pro kterou již jako Designdev dodáváme naše služby a spolupracujeme s dalšími subjekty, za kterými z většiny stojí původní autoři.

Pojďme společně dělat internet lepší.

Následující Zaplaceno