Implementace platební brány GP WebPay

Než se dostaneme k samotné implementaci, uvedeme několik základních informací. Platební brána GP WebPay je plnohodnotnou platební bránu společnosti Global Payments. Vyznačuje se vyšší bezpečností, ale je omezená pouze na platbu kartou. Brána umí zpracovat měny CZK, EUR, USD, GPB.

Jakub Frieb

Před vlastní implementací je třeba zvážit výhody tj. obecně nižší poplatek za transakci proti vyšším pořizovacím nákladům (cca 10tis). Prvním krokem je u jedné z bank (ČSOB, Raiffeisen, Komerční Banka, Volksbank, UniCredit) uzavřít smlouvu o přijímání platebních karet. S tím mohou být u různých bank různé podmínky. Důležité je, pokud chcete přijímat cizí měny, si toto vyjednat ve smlouvě s bankou.

S podepsanou smlouvou kontaktujete oddělení GP WebPay a sepíšete s nimi další smlouvu kde se stanovují podmínky služby, poplatky za transakce a další. Na základě této smlouvy dostanete pokyny jak platební bránu ipmlementovat do vašeho řešení.

Postup implementace

První krok, který je potřeba je najít dodavatele „modulu“ do vašeho eshopu, webové stránky nebo intranetové aplikace. Ten na základě podkladů (zákaznické číslo, jméno firmy a název banky, testovací adresa), které máte od GP WebPay vytvoří certifikát. Jeho veřejnou část pošle obsluze na bránu a jeho privátní část použije ve svém modulu. Důležité pro implementátora je i jaké měny můžete přijímat a zda si přejete rovnou strhávat částku nebo jen rezervovat.

Zprovoznění brány

Pokud je vše funkční tj. platebním tlačítkem na bránu předáte požadované informace, brána je zpracuje a informaci předá zpět do eshopu je možné přejít na ostrý provoz. Aby toto fungovalo je potřeba vyměnit testovací adresu za ostrou a připravit nový certifikát, který bude použit k provoznímu režimu (na generování certifikátů slouží mála Java aplikace dodaná bránou). Opět veřejnou část .cer pošlete na bránu a privátní uložíte do svého eshopu. Potvrzením přidání certifikátu k zákazníkovi, přejdete do produkčního režimu a můžete přijímat platby.

V případě, že máte zájem o implementaci, potřebujete více informací nebo konzultaci, neváhejte nás kontaktovat.
Užitečné: Manuál a chybové kódy GP WebPay – stáhnout

O autorovi

Specializuji se na PHP, OpenSource platformy a webové aplikace nad ZendFramework a implementace platebních bran.

Podobné