Nová platební brána od KB

Platební brána Zaplaceno je startup, který vznikl v Komerční bance. Zaplaceno je postaveno na nové metodě placení přímo z účtu plátce tedy takzvaném PSD2. Tato nové metoda otvírá velké možnosti pro online placení.
Klient nás požádal abychom mu pomohli s tvorbou webové prezentace pro tento projekt, čehož jsme se rádi zhostili.

Desk research a analýza hloubkových rozhovorů

Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku, začali jsme s tím, že jsme analyzovali možnou konkurenci metodou "desk research". Prostudovali jsme také záznamy z hloubkových rozhovorů jak s možnými klienty, tak i s majiteli e-shopů. Díky tomu jsme získali představu jak by měl web komunikovat, aby plnil potřeby uživatelů.

Tvorba informační architektury a wireframe modelu

Návrh informační architektury, obsahu a rozložení webu jsme prezentovali mobile first wireframe modelem, tedy náčrtkem webu ve vizualizačním nástroji, který nám umožňuje předat představu klientovi. Pro komunikaci tohoto návrhu využíváme nástroj Invision, kde  jsme s klientem odladili detaily.

Sekce dokumentace

Součástí webu je potřeba prezentovat část dokumentace pro programátory. Pro ověření pochopitelnosti našeho návrhu jsme uspořádali rychlé uživatelské testování a návrh otestovali.

Copywriting

Velmi důležitá a často podceňovaná část je právě copywriting, což obvykle zásadně snižuje kvalitu výstupu. V tomto případě jsme měli prostor do týmu zapojit copywritera, který připravil pochopitelné, smysluplné texty. Díky tomu je web srozumitelný.

Tvorba grafiky webu

Web jsme připravovali včetně grafického návrhu. Na základě představy klienta a pod taktovkou UX designera vzniklo zadání, které jsme komunikovali skrze Invision na klienta.

Kódování, implementace CMS, spuštění

Většinu našich webů implementujeme na náš proprietární systém pro správu obsahu EIP CMS. V tomto případě to bylo stejné. Nakódovali jsme šablony, nasadili na CMS a to klientovi předali na testovacím serveru. Společně jsme pak naplnili obsah, otestovali, že vše běží jak má a poté spustili web do produkce.

Pojďme společně dělat internet lepší.

Předchozí eRouška
Následující Česká bankovní asociace